Nový rekord? Najvyššia hybridná drevostavba sveta bude mať túto výšku

Nový projekt v austrálskom Perthe, navrhnutý renomovaným ateliérom Fraser & Partners, prináša do sveta drevostavieb nový míľnik. Hybridná obytná veža C6, s výškou ohromujúcich 189,1 metra, sa stane korunou technologického pokroku a ekologického uvažovania v modernom stavebníctve.

Inovácia a udržateľnosť ruka v ruke

C6 predstavuje viac ako len architektonický skvost; je to symbol inovácie a udržateľnosti. Vývojári a architekti za týmto projektom si dali za cieľ vytvoriť niečo, čo prekročí bežné očakávania od drevostavieb. S využitím pokročilých materiálov a techník chcú ukázať, že vysoké budovy môžu byť nielen krásne, ale aj ekologicky zodpovedné. Viac ako 40% konštrukcie bude pokryté drevenými materiálmi, čím projekt C6 otvára novú kapitolu v používaní dreva v modernom stavebníctve.

Hybridná konštrukcia: Spojenie tradičného a moderného

Obytná veža C6 je navrhnutá ako hybrid, ktorý zlúči drevené nosníky a podlahy s betónovými stĺpmi a jadrom, čím poskytne pevnú a stabilnú konštrukciu. Tento prístup umožňuje využiť najlepšie z obidvoch svetov: teplú a prírodnú estetiku dreva v kombinácii s pevnosťou a trvanlivosťou betónu a ocele. Táto inovatívna kombinácia materiálov zabezpečí, že budova bude nielen vizuálne pôsobivá, ale aj energeticky efektívna a odolná voči rôznym poveternostným vplyvom.

Obytný priestor nového veku

Cieľom projektu C6 nie je len vytvoriť ikonickú budovu, ale aj ponúknuť obyvateľom Perthe vysokokvalitné bytové priestory. S 237 bytmi rôznych veľkostí, od jednoizbových po štvorizbové, projekt sľubuje nadštandardné bývanie s dôrazom na prírodné materiály a energetickú efektivitu. Priestranné byty s výhľadom na mesto a okolie ponúknu obyvateľom nevšedný zážitok z bývania, kde moderný životný štýl ide ruka v ruke s udržateľnosťou a pohodou.

S týmto rekordne vysokým projektom hybridnej drevostavby sa Perth stavia na čelo globálneho trendu v stavebníctve, ktorý zdôrazňuje zodpovednosť voči našej planéte, zatiaľ čo posúva hranice toho, čo je možné postaviť z dreva. Prichádza vek nových možností, kde výška nie je len o metroch, ale aj o dosiahnutí vyššej kvality života a udržateľnosti pre budúce generácie.

redakcia premium news