NOVÝ SINGEL – Tereza Balonová, Adam Ďurica – Myšlenky

Tereza Balonová. Držiteľka Ceny Anděl a Českého slavíka vydáva duet s Adamom Ďuricom

Tereza Balonová bola Českou akadémiou populárnej hudby na tohtoročných  Cenách Anděl vyhlásená ako Objev roku. Aktuálne predstavuje novú pieseň a videoklip Myšlenky. Tentokrát v duete s Adamom Ďuricom. Jej vynikajúci album Lampiony neunikol pozornosti nielen fanúšikom, ale aj odbornej verejnosti – akademikom. Cenu za Objev roku získala tento rok vďaka širokej verejnosti už na slávnostnom večeri Českého slavíka. Teraz  potvrdila svoje výsadné postavenie v tejto  kategórii aj u odborníkov na  Cenách Anděl.

Jej nová pieseň Myšlenky je dôkazom toho, že ako interpretka i autorka dozrela do mimoriadnej kvality.

„Vznik pesničky Myšlienky je presne ten prípad tvorby, kedy máte pocit, že všetko vzniká akoby náhodne a samo. Pesničku som napísala v jeden marcový daždivý večer snáď počas hodiny. Ráno sme ju natočili s mojím producentom Martinom Ledvinom v štúdiu a popoludní sme už posielali Adamovi do Bratislavy. Poznáme sa spolu práve vďaka Martinovi. Adam do ďalšieho dňa dopísal svoju časť textu. Bol jednoznačne mojou prvou voľbou. Jeho tvorba sa mi dlhodobo vyložene páči. Navyše je to sympaťák. Som rada, že bez váhania súhlasil. Do týždňa mala pieseň finálnu podobu,“ zaznelo od Terezy.

Adam Ďurica k tomu dodáva:

„Terezu vnímám už od jej prvého albumu. Musím povedať, že som mal vždy rád umelcov so silnou energiou krásne spievajú, vedia napísať dobrý song a naviac skvele hrajú na hudobnom nástroji. Tereza je presne tento prípad a mňa teší, že môžem byť súčasťou jej hudobnej cesty . Keď som pieseň Myšlenky počul prvýkrát, tak sa mi hneď veľmi páčila a aj som hneď súhlasil, že urobíme duet.“

Réžie videoklipu sa ujal Ondřej Urbanec.

PR: Tomáš Karpel