Zajícová na rovinu pred jej dnešný zápasom: Som na seba naštvaná, je to teraz väčšia zodpovednosť

Česka MMA bojovníčka Veronika Zajícová je aktuálne na vlne troch prehier v rade a dnes bude mať jedinečnú šancu sa po roku vrátiť na víťaznú vlnu a nadviazať tak na jej víťazný profi debut. Jej súperkou na dnešnom RFA 16 bude Agata Truskolaska a keďže sa postojársky zápas Dridi vs. Mukhamed zrušil, pôjde o jediný ženský súboj večera. Celý galavečer môžete sledovať prostredníctvom PPV na stránke Realsport.tv.

Naposledy v Sliezsku padla

Veronika Zajícová sa spočiatku javila ako potenciálna hviezda ženskej česko-slovenskej MMA scény, no posledné tri duely ju výrazne zabrzdili. Profi debut absolvovala na RFA 9 v Prievidzi, kde si poradila na body s Maďarkou Aranyi. Vzápätí však prišla hrozivá séria, ktorú započal súboj s Aminou Mukhamed na RFA 10 v Havířove.

Na sliezskej pôde ju teraz čaká ďalší zápas, kde očakáva aj vysokú podporu. „Veľmi sa teším. Tiež som ale veľmi nervózna, pretože budem tam mať veľa kamarátov a známych. Je to väčšia zodpovednosť,“ povedala pred jej dnešným súbojom s poľskou súperkou.

Pre Zajícovú pôjde o ďalší zápas, ktorý absolvuje ako reprezentantka Octagon Fighting Academy Bratislava, kam mladá Češka nedávno prestúpila. „OFA je najlepší gym v Česko-Slovensku. Tiež je to pre mňa vlízko. Hlavne tam ale môžem trénovať niekoľkokrát denne. Sú tam skvelí bojovníci, s ktorými trénujem a spárujem. Majiteľ a hlavný tréner Ilja Škondrič je legenda MMA. Pod jeho vedením mám istotu, že sa budem zlepšovať,“ ohodnotila spoluprácu s krstným otcom slovenského MMA.

Som na seba naštvaná

Po prehre s Mukhamed prišli ďalšie dve veľmi tesné porážky, ktoré zapríčilini, že aktuálne skóre Veroniky Zajícovej je 1-3. Obzvlášť nespokojná je s výkonom v jej poslednom zápase. „Všetky tie zápasy som pokazila. Najbližšie som bola určite v tom poslednom. Aj keby som to na body vyhrala, aj tak by som bola na seba naštvaná, pretože to bol zlý výkon,“ zhodnotila posledný zápas na RFA 15 v Bratislave.

Mladá bojovníčka si uvedomuje, že aktuálne nie je v najlepšej pozícii a niečo bude musieť zmeniť. „Úplne inak mi to ide na tréningu a inak potom v klietke. Príliš sa strážim, dávam si pozor a idem opatrne. Musím to napraviť. Ako mi hovorilo už veľa ľudí – cesta k víťazstvu vedie cez porážky,“ povedala pred súbojom s Truskolaskou. Turnaj RFA 16, vrátane zápasu Veroniky Zajícovej, môžete sledovať prostredníctvom PPV na stránke Realsport.tv.

PR: Martin Solčan