Nový videoklip slovenskej kapely Slovak Tea je plný “pozitiviTea”

Zoznámte sa s autorskou tvorbou bratislavsko-bruselskej kapely Slovak Tea,ktorá tvorí a hrá “lyric-pop”, postavený na slovenských textoch, s prímesou rapu, folku a alternatívy. Ako už napovedá názov, ich singel PositiviTea je pohodová, pozitívna skladba, v ktorej sa autor textu Tomáš Slovák priznáva napríklad k tomu, že na svete má najradšej ,,banaliTea”, čo ho privádza k radosti zo života, pri ktorej zabúda na ,,oficialiTea”. 

Skladba údajne vznikla na popud kamarátskej výčitky jedného z fanúšikov, ktorý sa po jednom z koncertov priznal, že by od kapely rád počul aj odľahčenejšie a optimistickejšie skladby, pretože ich texty boli na neho vo väčšine prípadov príliš hĺbavé a zložité. Vznik skladby s novým nábojom na seba nenechal dlho čakať. V týchto dňoch kapela predstavuje videoklip ku skladbe PositiviTea, ktorá sa okrem iného umiestnila na druhom mieste legendárnej autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2023.

Videoklip bol natočený v lete 2023 neďaleko Bratislavy, pri Šulianskom jazere, v prostredí dunajských ramien. Domáce prostredie plné priateľov a známych, slnko, voda, hudba, dobré jedlo a pozitívna atmosféra je to, čo v záberoch ku skladbe akou je PositiviTea, nesmie chýbať. 

O scenár, kameru a réžiu videoklipu sa postarali Dominik Sepp a Dominik Šuplata. Skladba bola nahrávaná v LVGNC Studios, pričom ju nahrával a následne mixoval Tomáš Lobb a o finálny mastering sa postaral Marek Rakovický. Kuchyňu kapely vedie už spomínaný Tomáš Slovák, ktorý je frontman tvoriaci texty aj hudbu, pričom finálne aranžmány skladieb dokončuje celá kapela, ktorú dopĺňa Samuel Horváth (gitara, vokál), Dávid Puha (basgitara) a Martin Madro (bicie, perkusie).

Kapelu môžte najbližšie vidieť naživo 5. apríla, v kultovom podniku Kafe Scherz v Bratislave a 13. apríla v kultúrnom centre ŽI:VA v Bánovciach nad Bebravou. Ďalšie termíny koncertov si kapela plánuje na obdobie letnej sezóny. Zároveň chystajú nové single, ktoré chcú dokončiť v najbližších mesiacoch a následne na jeseň 2024 vydať svoje debutové EP!

,,Budúcnosť Slovak Tea bude chutiť peSTro a je sa na čo tešiť! :)” 

(odkazuje na záver kapela Slovak Tea)

Všetky jej novinky nájdete na relevantných streamovacích platformách a sociálnych sieťach.

INSTAGRAM

FACEBOOK 

YOUTUBE

WEB

SPOTIFY  

PR: Andrea Sulovská