Osemnáste pokračovanie svetovo úspešnej série Denník odvážneho bojka prináša nové dobrodružstvá školáka Grega Heffleyho. Pokračovanie s názvom Dutá hlava odhalí trošku napätia a boj o záchranu starej školy

Denník odvážneho bojka má milióny priaznivcov na celom svete, o čom svedčí aj viac ako 275 miliónov predaných výtlačkov. Táto séria bola sfilmovaná, Greg Heffley je obľúbeným knižným hrdinom mnohých školákov a školáčok. Tí dobre poznajú aj jeho skvelého kamoša Rowleyho Jeffersona. V osemnástom pokračovaní s názvom Dutá hlava, ktoré vychádza práve teraz, však hrozí, že sa Greg a Rowley budú musieť rozdeliť. Stará škola sa zatvára a ich cesty sa musia rozísť. Ako tomu zabrániť a ako školu zachrániť? Nový „Odvážny bojko“ už je v kníhkupectvách, tak si rýchlo bežte po napínavé pokračovanie. 

O čom je kniha: Greg Heffley sa doteraz v škole necítil ktovieako skvele, a keď hrozí, že tú ošarpanú budovu konečne zavrú, vôbec mu to netrhá srdce. Keď však zistí, že skončí na inej škole ako jeho najlepší kamoš Rowley Jefferson, rýchlo zmení názor. Podarí sa Gregovi a jeho spolužiakom zachrániť starú školu, než bude neskoro? Alebo sa v jeho živote začne úplne nová kapitola?

Pre čitateľov od 10 rokov. Z anglického originálu preložila Elena Guričanová.

Viac o knihe: https://www.bux.sk/knihy/638173-dennik-odvazneho-bojka-18-duta-hlava.html

Audio ukážku číta Vlado Kobielsky: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-duta-hlava-jeff-kinney

Autor svoju novinku predstavuje:

O autorovi: Jeff Kinney, autor sérií Denník odvážneho bojka a Denník skvelého kamoša, sa dostal na prvé miesto v rebríčku najpredávanejších autorov časopisu New York Times a v hlasovaní detských divákov televízie Nickelodeon šesťkrát získal cenu za najobľúbenejšiu knihu. Časopis Time ho zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Detstvo prežil vo Washingtone, D. C., a presťahoval sa do Nového Anglicka, kde s manželkou vlastnia kníhkupectvo s názvom An Unlikely Story (Neuveriteľný príbeh).

Kniha vychádza vo vydavateľstve Ikar, v edícii Stonožka, počet strán 224, MOC 11,90 eur.

PR: Mgr. Lucia Čarná