Po obrate ôsme ligové víťazstvo v rade

ŠK Slovan v 13. kole Niké ligy zvíťazil v Banskej Bystrici 4:1. Belasí otáčali nepriaznivý priebeh a zaznamenali svoje ôsme ligové víťazstvo v rade. V tabuľke zostávame prví so ziskom 32 bodov. Najbližšie nás vo štvrtok o 21:00 čaká doma duel Európskej konferenčnej ligy UEFA s LOSC Lille. 

Do našej zostavy sa vrátil kapitán Vladimír Weiss ml., v bráne dostal šancu Martin Trnovský a univerzál Jaromír Zmrhal tentoraz operoval na pravom kraji obrany. V na november príjemnom počasí sa hral svižný futbal. Dianie otvoril Lovat, ktorý z diaľky mieril vedľa. Domáci prvýkrát pohrozili v 10. min a hneď z toho bol gól. Po krížnej lopte cez šestnástku zakončil Uhrinčať na zadnej žrdi do odkrytej brány – 1:0. Belasí sa z tohto úderu pomerne rýchlo otriasli a boli aktívnejším mužstvom. Barseghjanova spätná prihrávka sa však neujala a s Čavričovou hlavičkou si Hruška poradil. Dukla to skúšala z brejkov a v 20. min sme mali aj kúsok šťastia. Hlinka totiž po brejku trafil pravú žrď. Za belasých kontroval Barseghja ´obaľovačkou´ k žrdi, Hruška vyrazil. Následne Lovat centrom našiel Čavriča, ten sa zavesil do vzduchu, no Hruška na čiare zázračne zasiahol. Po polhodine však už bolo vyrovnané. Po rýchlej akcii mal Strelec priestor v šestnástke a dal do stredu Čavričovi, ktorý zblízka nezaváhal – 1:1. Pre Čakiho ôsmy súťažný zápas po sebe s presným zásahom. Aj naďalej sa hral rýchly futbal, do prestávky mali ešte jednu príležitosť domáci. Pišoja si zbehol na dlhú loptu a šiel sám na Trnovského, ktorý dobre zasiahol.

Vladimír Weiss st. cez prestávku dvakrát striedal, namiesto Weissa ml. a Lovat prišli Marcelli s Blackmanom. Marcelli šiel na ľavé krídlo, Blackman na pravý kraj obrany, a Zmrhal sa presunul naľavo. Belasí mali excelentný vstup do druhého polčasu. V 48. min po rýchlej kombinačnej akcii pripravil Strelec loptu Marcellimu, a ten ju z prvej krížnou strelou uložil k ľavej žrdi – 1:2. Marcelli zakrátko v podobnej situácii nechal vyniknúť Hrušku. V 55. min však Čavrič prenikol do otvorenej obrany a dával loptu do stredu, odkiaľ Strelec parádne akrobaticky pätičkou prekonal Hrušku – 1:3. Domáci to nevzdávali a vysúvali sa viac do ofenzívy. Nám sa otvárali priestory na brejky. V 66. min Zmrhal našiel Čavriča, ten z prvej tesne minul. Belasí ešte v 86. min pridali aj štvrtý presný zásah, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Marcelli, keď trafil z prvej k žrdi – 1:4.  

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:1)

Zdroj: skslovan.com