Ďalší nezabudnuteľný európsky večer

ŠK Slovan v štvrtom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 remizoval s LOSC Lille 1:1. Belasí vo výbornom zápase vyrovnali po presnom zásahu Aleksandara Čavriča. V tabuľke A-skupiny zostávame druhí so ziskom 7 bodov, najbližšie nás čaká zápas s Klaksvíkom, ktorý má štyri body a je tretí. Už v nedeľu o 15:00 na Tehelnom poli vyzveme MFK Skalica. 

Belasí nastúpili v rozostavení 3-4-3. Vladimír Weiss st. musel pri skladbe zostavy prihliadať na zdravotný stav, z tohto dôvodu zostali na lavičke Čavrič s Kankavom, a Weiss ml. po hernom výpadku tiež začínal ako náhradník. V skvelej atmosfére to bol od úvodu elektrizujúci večer. Lille mal ako piaty tím Ligue 1 logicky loptu častejšie na kopačkách, no slovanisti výborne pracovali v bloku a snažili sa vykrývať nebezpečné priestory. Hostia vyslali niekoľko streleckých pokusov, tie však Borjanovi nenarobili väčšie problémy, prípadne minuli bránu. O to nebezpečnejšia bola naša situácia v prvom polčase. V 26. min našiel Barseghjan centrom z rohu Kašiu, ktorý hlavičkoval, a Chevaliera zachránilo brvno. Len milimetre nás delili od gólu. Dobre vyznela aj naša akcia z 35. min po tom, ako Wimmer dlhou loptou hľadal vpredu Barseghjana. Tomu chýbal lepší prvý krok, aby sa rútil na brankára. Prvé dejstvo uzavrel Barseghjan, ktorý mieril spoza šestnástky nad.

Žiaľ, v 53. min padol prvý gól, a to do našej siete. Lille zaútočil stredom poľa a Gomes bol na konci rýchlej akcie, keď prehodil Borjana – 0:1. Následne mali hostia k dispozícii priamy kop zo zaujímavej pozície, Borjan výborne zasiahol proti prudkej lopte. Belasí sa nadýchli a šli za vyrovnaním. Wimmerovu hlavičku kryl Chevalier a Marcelli mieril vedľa. V 68. min si Barseghjan po zákroku na Strelca už staval loptu na biely bod, no penalta bola napokon odvolaná cez systém VAR kvôli predošlému ofsajdu. Následne prišiel do hry Čavrič, ktorý vymenil Marcelliho. V 73. min Čavrič vysunul Strelca, ten šiel sám na Chevaliera, žiaľ, v tomto mini-súboji uspel brankár hostí. V 81. min sme na veľkú radosť vyrovnali. Zmrhal na zadnej žrdi sklepol loptu pred bránu a Čavrič ju doklepol do siete – 1:1! Krátko po góle mali hostia tutovku, Borjan sa vyznamenal pri hlavičke z bezprostrednej blízkosti. V rušnom závere už góly nepadli, belasí získali s Lille cenný bod. 

Zdroj: skslovan.com