Premiéru novej animovanej rozprávky Prianie si nenechalo ujsť množstvo známych tvárí!

Epický animovaný muzikál Prianie z dielne Disney v sebe obsahuje množstvo odkazov na rozprávky z dielne Disney, ale najmä na základný piliér, na ktorom je postavené aj samotné štúdio: Svojim prianiam musíš veriť. Animovaný muzikál príde do slovenských kín 30. novembra a jeho premiéru si nenechalo ujsť množstvo známych tvárí aj so svojimi ratolesťami.

Včera sa uskutočnila slávnostná premiéra nového animovanému muzikálu z dielne Disney. Prianie prináša príbeh odvážnej dievčiny menom Asha, ktorá sa rozhodne bojovať proti tomu, že by priania a sny jej blízkych nemali byť splnené. Hlas dievčine prepožičala herečka Dominika Richterová, ktorá priamo na premiére zaspievala aj ústrednú skladbu k filmu. “Som veľmi šťastná. Je to doslovne môj splnený sen, a tak aj ja sama som príkladom toho, že svojim prianiam treba veriť, a oni si vás naozaj nájdu,” povedala herečka, ktorá počas premiéry neskrývala dojatie.

Okrem nej sa premiéry zúčastnili aj ďalší dabingoví herci, napríklad Michal Hudák, ktorý v rozprávke daboval kozičku Valentina, či Lukáš Pišta, ktorý nadaboval zlého kráľa Magnifica.Okrem hercov, ktorí v slovenskom znení účinkovali, však na premiéru prišli len tak potešiť svoje deti aj iné známe tváre. Medzi nimi napríklad Mamba s Tonym Poruchom, moderátorky Lenka Debnárová, Lucia Forman Habancová, Simona Simanová či Barbora Chlebcová, herečka Milena Minochová, moderátori Mialn “Junior” Zimnýkoval či Peter Novák alias Šarkan a ďalší. Rozprávka prichádza do kín v tom najkrajšom – predvianočnom – čase, kedy všetci z nás svojim prianiam a ich možnému splneniu veriť chceme. Asha nám iba pripomenie, že je dôležité za ne aj naozaj bojovať a nevzdať sa.

Úplne nová hudobná komédia štúdia Walt Disney Animation Prianie pozýva divákov do čarovného kráľovstva Rosas, kde Asha, bystrá idealistka, vysloví také silné želanie, že ho vypočuje vesmírna sila – malá guľa neobmedzenej energie zvaná Hviezda. Asha a Hviezda sa spoločne postavia hrozivému nepriateľovi – vládcovi Rosasu, kráľovi Magnificovi, aby zachránili svoju komunitu a dokázali, že keď sa vôľa jedného odvážneho človeka spojí s kúzlom hviezd, môžu sa diať zázračné veci.

Animovaný muzikál pripravila režisérska dvojica, ktorá predstavuje ozajstnú tvorivú silu. Chris Buck, režisér filmov Tarzan, Ľadové kráľovstvo či Ľadové kráľovstvo 2, nastúpil do Disney ako ručný animátor pod vedením Erica Larsona, jedného zo slávnej základnej skupiny animátorov spoločnosti Walt Disney. Buck, držiteľ vzácneho Oscara®, o novom animovanom muzikáli povedal: “Chceli sme vytvoriť film, ktorý by zahŕňal odkaz toho, čo Walt vytvoril. A zároveň by bol ale relevantný pre dnešok. Presne tak by to urobil aj on – vždy posúval hranice.” Režisér tak vzdal pri 100. výročí založenia štúdia Disney hold jeho zakladateľovi. Spolurežisérkou bola Fawn Veerasunthornová, ktorá s Buckom ako výtvarníčka spolupracovala aj na Ľadovom kráľovstve, ale neskôr pôsobila ako vedúca príbehu Raya a posledný drak. Pre spoločnosť Walt Disney je typické, že spolu pracujú rozličné generácie, ktoré spoja svoje vedomosti, skúsenosti a aj nápady, aby vytvorili dokonalé dielo. Tak to nastolil Walt Disney a tak to funguje až dodnes, čoho príkladom sú aj 65-ročný Chris Buck a 40-ročná Fawn Veerasunthornová.Dôležitou súčasťou muzikálu je, samozrejme, hudba. V pôvodnej verzii Ashu rozpráva a spieva držiteľka Oscara® Ariana De Bose. V slovenskej verzii hlavnú hrdinku dabovala a spievala Dominika Richterová. V animovanom filme budete počuť aj hlasy Lukáša Adamca, Michala Hudáka, Lukáša Pištu, Martiny Kaprálikovej, Lukáša Hartla Soni Norisovej a ďalších.

Jedinečný animovaný hudobný film Prianie prináša do našich kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už 30. novembra.

PR: Perla Žinčíková