Víťazná šnúra v Niké lige na čísle desať

ŠK Slovan v 15. kole Niké ligy zvíťazil v Michalovciach 2:0. Belasí natiahli víťaznú šnúru v Niké lige na číslo 10 a udržali si šesťbodový náskok na čele.

V chladnom počasí sa od úvodu hral svižný futbal. Michalovce v úvode potvrdili svoju zlepšenú výkonnosť z posledného obdobia a belasých musel podržať brankár Martin Trnovský. Ten bravúrne vyrazil dva nebezpečné pokusy z kopačky Danka. Belasí veľmi rýchlo kontrovali, Čavrič však zoči-voči neprekonal Freliha. Ďalšiu dobrú šancu mal Strelec po spätnej lopte od Kankavu, aj v tomto prípade uspel domáci brankár. Rozhodujúce momenty napokon prišli v záverečnej fáze prvého polčasu. V 40. minúte dal Zmrhal prudkú loptu na bližšiu žrď Strelcovi, a ten ju doklepol do siete – 0:1. O tri minúty Barseghjan doslova vybojoval pozíciu pre Kucku, ktorý parádnym oblúčikom trafil od pravej žrde do siete – 0:2.

Belasí si týmito dvomi gólmi otvorili cestu k víťazstvu, z ktorej po prestávke ani náhodou nezišli. Mali aj príležitosti na zvýšenie náskoku, v tej najväčšej zarazil Čavričovu radosť obranca na bránkovej čiare. Michalovčania to tiež nevzdávali, Trnovskému pri strele Adekunleho pomohla aj ľavá žrď. Skóre sa už nezmenilo, Trnovský si udržal nulu.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Zdroj: skslovan.com