Prichádza Eva Green ako záhadná Milady

Jeden za všetkých! Všetci za jedného! Do slovenských kín mieri epické vyvrcholenie filmovej adaptácie dobrodružného románu Alexandra Dumasa pod názvom Traja mušketieri Milady. „Tento film ponúka úžasnú víziu Milady, ktorá kontrastuje s tou, akú sme doteraz videli v iných adaptáciách Dumasovho románu,“ prezrádza o svojej postave modelka a herečka Eva Green.

Príbeh filmu nás zavedie do Francúzska, ktoré sa zmieta v hlbokom rozvrate. Je vyhlásená vojna. D’Artagnan s vernými mušketiermi sú poslednou hradbou pred chaosom. Osud ich však nečakane vtiahne do rozsiahleho sprisahania a D’Artagnanova láska Constance je unesená. 

Pri zúfalej snahe zachrániť ju, je mladý mušketier nútený spojiť svoje sily so záhadnou Milady de Winter. „Nikomu neverí. Zdá sa, že rešpektuje kardinála Richelieua, ktorý pozná jej tajomstvo, ale verím, že Milady koná sama, nepodlieha mu. Veľmi sa mi páči scéna, keď sa v stane snaží zviesť d’Artagnana, a dáva si dolu parochňu: na okamih vidíme jej pravú tvár. Milady nemá žiadnych priateľov, je outsider,“ hovorí držiteľka ceny BAFTA a pokračuje: „Milady je mimoriadna postava, ktorá sa nebojí smrti a ktorá na seba berie superhrdinský charakter. Pripomína mi sfingu. Jej činy sú vždy prekvapivé. V jej blízkosti vždy musíte byť v strehu, pretože jej kroky sú nepredvídateľné,“ tvrdí Eva Green.Ale dlho skrývané tajomstvo, ktoré sa vynorí z minulosti, rozbíja pevné spojenectvo. „S kaskadérmi sme sa snažili nájsť iný spôsob boja ako bojujú mušketieri. Ukázalo sa, že som prekvapivo zručnejšia, keď mám zbrane v oboch rukách ako len v jednej! Musieť pri boji používať obe ruky naraz mi umožňuje viac sa koncentrovať. A navyše milujem ázijskú kinematografiu… V duchu som si rada predstavovala, že Milady veľmi cestovala, aby sa tento spôsob boja naučila,“ dodáva francúzska herečka. Mušketierov čaká strašná voľba: ak chcú dokončiť svoju misiu a zachrániť Francúzsko, budú musieť obetovať tých, ktorých milujú… 

Nové spracovanie nesmrteľného dobrodružstva disponuje pôsobivým hviezdnym hereckým obsadením. Okrem pôvabnej Evy Greenovej (Casino Royale, Sirotinec slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti) diváci vo filme Traja mušketieri Milady uvidia aj Vincenta Cassela (Jason Bourne, Asterix a Obelix, Čierna labuť), Olivera Jacksona-Cohena (Neviditeľný), Louisa Garrela (Nevinný) či Romaina Durisa (Náš boj).

Snímku Traja mušketieri Milady uvedie do kín MAGIC BOX SLOVAKIA vo štvrtok 14. 12. 2023. 

PR: Radomír Brhlík