Raper a spevák Denny Veselý vyrozprával svoj skutočný príbeh. Spojil sa s hudobným skladateľom Martinom Kráľom a výsledkom je singel Domov., z ktorého mrazí

Raper a spevák Denny Veselý sa rozhodol vyrozprávať ďalší skutočný príbeh zo svojho života. Na spoluprácu oslovil známeho hudobného skladateľa Martina Kráľa. Ich spoločný singel s názvom Domov. je viac ako len príbehom. Vyzýva k zodpovednosti za volantom a je mementom pre všetkých.

Videoklip Domov.: https://www.youtube.com/watch?v=MYjJDHQv4B0

Rovnako ako vo všetkých svojich doterajších projektoch, aj tentoraz Denny Veselý čerpá témy zo svojho života. Jeho nový singel je skutočným a zároveň tragickým príbehom, z ktorého sa musel doslova „vypísať“. 

„Pesnička Domov. je skutočný príbeh, ktorý som zažil. Jedného dňa sa stretli traja v podstate neznámi ľudia, poznali sme sa viac-menej z videnia. Naše životy sa preplietli, keď sme spoločne sadli do auta a došlo k autonehode. Jeden podľahol zraneniam, druhý dostal trest a tretí ti o tom teraz môže hovoriť. Mimochodom zachránil ma bezpečnostný pás. Nielen môj…“ spomína na tragickú udalosť Denny.

Pre mňa osobne to bola veľmi formujúca skúsenosť, z ktorej čerpám doteraz. Človek si až pri takýchto udalostiach uvedomí, aký krehký život je a tiež, že každý jeden deň je malý zázrak. Ak sa správne pozeráme,“ dodáva.

Pre svoj nový singel sa rozhodol spontánne osloviť na spoluprácu hudobného skladateľa Martina Kráľa, s ktorým sa dovtedy nepoznal. Denny vedel, že Martinova tvorba je veľmi emotívna a piano dodá jeho pesničke tú správnu atmosféru. 

„Dennyho ponuku som sa rozhodol prijať, lebo sa mi páčia jeho projekty. Majú príbeh, hĺbku, a čo je najdôležitejšie – môžu pomôcť ľuďom. Navyše obaja dobre vieme, čo dokáže spôsobiť alkohol za volantom. Keď som bol mladý chlapec, brigádoval som s kamarátom v jednom bare. Jedného dňa nasadol pod vplyvom alkoholu do auta s ďalšími dvomi chlapcami. Zábavná jazda však nabrala iný smer a skončila tragicky. V aute vyhasli tri mladé ľudské životy. Bol to dobrý človek s dobrým srdcom, ktorého som si veľmi vážil a toto všetko sa odohralo len kvôli alkoholu za volantom. A to je jeden z najhlavnejších dôvodov, prečo sme si s Dennym povedali, že ideme do tejto spolupráce,“ povedal Martin Kráľ.

Denny si svoju prvú spoluprácu s Martinom pochvaľuje:

Úprimne, presne takto si predstavujem všetky spolupráce. Už počas prvého telefonátu sme vyriešili všetko. A to doslova. Poslal som mu podklady, Martin ich precítil, a do týždňa sme mali song hotový. Žiadne upravovanie, nič. Jediné čo som potreboval, bolo nechať to v sebe dozrieť, aby to dnes mohlo ísť von.“

„Pri komponovaní hudby som si myslel na svojho kamaráta a jeho koniec, ktorý bol pre mňa traumatizujúci, a na ktorý nikdy v živote nezabudnem. Predstavoval som si ako asi sadal do auta, ako pri tom nerozmýšľal, dupol na plyn a vydal sa na cestu. Myslím si, že je to veľmi aktuálna téma, a že táto pesnička vychádza v tom najlepšom čase, ako memento a upozornenie pre tých, ktorí podobný príbeh nezažili,“ dopĺňa Martin. 

Poslaním pesničky je upozorniť na problém alkoholu, jeho nadmerného požívania a množstva dopravných nehôd. Jej názov vysvetľuje Denny, ktorý je zároveň aj autorom textu: 

„Pesničku som sa rozhodol nazvať Domov., lebo po udalosti, pri ktorej som mohol prísť o život aj ja, som sa vrátil viac “k sebe” a prehodnotil som moje fungovanie v živote. Napriek bolesti som práve doma precítil danú chvíľu a moje bytie sa tešilo, že je. Nič iné nechýbalo a nebolo potrebné. Denne sú na cestách tisíce ľudí, ktorí smerujú domov. A je našou spoločnou spoločenskou zodpovednosťou, aby sme sa tam aj všetci dostali. Každá nepozornosť, mobil alebo alkohol za volantom, môže spôsobiť, že sa niekomu zo sekundy na sekundu kompletne zmení život. Preto buďme obozretní na cestách domov,“ uzatvára Denny Veselý. 

Singel Domov. vychádza spolu z videoklipom, ktorý sa nakrúcal v Prahe. Poďakovanie za jeho vizuál patrí Chaplymu a Patrikovi. Nad beatom držal dohľad El Murdo a o mix master a final aranž pesničky sa postaralo Starmusic studio Bratislava, kde sa song aj nahrával.

Videoklip Domov.: https://www.youtube.com/watch?v=MYjJDHQv4B0

BIO – Denny Veselý

Denny Veselý sa narodil v roku 1989 na Myjave. Už od detstva mal k hudbe vždy blízko. Po ukončení úspešnej tanečnej kariéry v oblasti B-boying (breakdance) sa stal Hypemanom (sprievodný hip hopový spevák) jedného slovenského umelca a neskôr pôsobil dokonca ako DJ. Svoju hudobnú kariéru začal projektami #jednoročnéobdobie (7 singlov v roku 2020), #neviditeľná (12 singlov v roku 2021) a #nočnájazda (14 singlov v roku 2022). Spomínaný projekt #neviditeľná sa venuje problematike domáceho násilia páchaného na ženách a zapojilo sa do neho aj viacero známych osobností ako napríklad speváčka Dominika Mirgová, herečka Broňa Kováčiková, fotografka Katarína Šlesarová, slovenský raper Supa a ďalší. V roku 2023 Denny vydal svoj prvý album s názvom Rok nula. 

Viac info: https://www.dennyvesely.com/

https://www.instagram.com/dennyveselyofficial

BIO – Martin Kráľ

Martin Kráľ sa narodil v roku 1988 v Bratislave. Nepochádza z hudobnej rodiny a nevyštudoval konzervatórium. K hudbe a hre na klavíri sa dostal v útlom detstve. Šiel za svojim snom a dnes sa venuje výlučne autorskej tvorbe. Hoci je aktuálne považovaný za jedného z najtalentovanejších skladateľov slovenskej populárnej hudby, nie je mu cudzí žiaden štýl. Hudbu tvorí tak ako cíti, vždy autenticky a s vášňou. Okrem komponovania hudby píše aj texty k svojim pesničkám. Na konte má mnoho úspešných spoluprác so známymi osobnosťami hudobného sveta, medzi ktorých patrí napríklad český spevák Martin Chodúr, slovenská rocková legenda Paľo Drapák, vynikajúce speváčky Veronika Strapková, Dominika Jurena Stará, Anabela Mollová, Lenka LeRa Rakar, raperi Vladis, Plexo, Čis T a ďalší. V roku 2017 vydal svoje debutové CD s názvom Tvárou v tvár životu. 

Viac info: https://www.martinkral-skladatel.sk/

https://www.instagram.com/martinkral_skladatel

PR: Martin Kráľ