Slovensko zasiahla Smršť. Exkluzívne predpremiéry nového trileru Petra Bebjaka vypredali kiná! 

Očakávaný mysteriózny triler Smršť má za sebou úspešné celoslovenské turné a oficiálne mieri do kín. „Som rád, že sme v toľkých mestách mohli stretnúť prvých divákov Smršte, stovky a stovky ľudí, ktorí sa na tento film naozaj tešili. Veľmi si to vážime,“ neskrýva nadšenie hlavný predstaviteľ snímky Tomáš Maštalír. 

Film nakrútený podľa slávnej knižnej predlohy Jozefa Kariku uviedli počas uplynulých dní herci Tomáš Maštalír, Michal Režný, režisér Peter Bebjak, producent Rasťo Šesták a vo vybraných mestách ako špeciálni hostia autor knižného námetu Jozef Karika, scenárista Peter Balko, herečka Éva Bandor a smršť nespútanej energie v podobe speváčky Evy Mázikovej. „Teší nás záujem divákov a krásne reakcie, ktorých sa nám dostávalo. Pre tvorcov je vždy úžasné mať možnosť stretnúť ľudí, pre ktorých je film určený,“ hovorí držiteľ mnohých významných filmových ocenení Peter Bebjak.

Exkluzívne predpremietanie slovenskej filmovej novinky s Tomášom Maštalírom a Annou Geislerovou v hlavných úlohách si v Nitre, Trnave, vo Zvolene, v Banskej Bystrici, Kúpeľoch Sliač, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Poprade, Košiciach a Prešove nenechalo ujsť vyše 3 000 ľudí. Publikum malo možnosť s delegáciou sa odfotografovať či nechať si podpísať plagáty, fotografie i knižku Jozefa Kariku. Osobitú atmosféru malo premietanie v Kúpeľoch Sliač, kde sa film Smršť nakrúcal. Po úspešnej minulotýždňovej bratislavskej slávnostnej predpremiére, na ktorej sa zúčastnilo 900 ľudí, a vypredanom celoslovenskom turné, prinesie distribučná spoločnosť BONTONFILM snímku Smršť do kín presne o týždeň 4. apríla 2024.

Môže za to halný vietor?

Dej filmu zavedie divákov do kúpeľov v horách, kam s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) prichádza forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír). Ďaleko od civilizácie si tu chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť svoj vzťah. Prechádzajú totiž vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom – buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vyberie vlastnou cestou. Kolobeh rutinných dní však narúša príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje. 

Filip Veselovský (Michal Režný), jeho kamarátka Nina a jej partner, policajt Gabo v jeden večer nastúpili do auta. Po zúrivej jazde auto zastalo na pumpe. Nina natankovala a jeden z mužov ju zastrelil. Šofér okamžite vyrazil smerom do lesov, po chvíli v plnej rýchlosti prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim autom. Ľudia v ňom boli namieste mŕtvi rovnako ako Gabo. Ten však zomrel ešte predtým, guľkou do hlavy. Veselovský vyviazol s ťažkými zraneniami a teraz čelí obvineniu z viacerých trestných činov vrátane vraždy. Hrozí mu dvadsaťpäť rokov vo väzení, ale on tvrdí, že je nevinný. Snaží sa vyšetrovateľov presvedčiť, že bol k tomu prinútený a vinu a na tomto zločine nesie nárazový halný vietor…

Film Smršť vznikol s podporou Audiovizuálneho fondu v produkcii DNA PRODUCION a v koprodukcii BONTONFILM STUDIOS.

PR: Radomír Brhlík