Slovenský pop-rap trochu inak? Kolobeh je skladba o rýchlom živote v originálnom štýle

Nový singel kapely Slovak Tea Kolobeh, ktorý vyšiel 13. júna 2024, ponúka výrazné texty a rýchly funk-pop-rapový flow o kolobehu života a chaose v ňom.

“Nestíham žiť, nestíham piť, nestíham honobiť…” rapuje autor textu, frontman bruselsko-bratislavskej zostavy Tomáš Slovák v úvode pesničky slová, s ktorým sa stotožňuje veľa ľudí v dnešnej dobe.

Spevák, dlhodobo pôsobiaci v belgickom Bruseli, sa pri písaní inšpiroval plynutím času a hľadaním zmyslu novodobého, zrýchleného životného štýlu. „Chcel som zachytiť krásu a tragédiu života v jeho (ne)konečnom cykle,“ vysvetľuje Tomáš. „Je to pieseň o nádeji, strate a znovuzrodení, trochu ironicky drzá aj sarkastická“ dodáva.

Autorom hudby je taktiež Tomáš Slovák. Singel sa nahrával v Borinke pri Bratislave, v štúdiu Janka Kováča a o následný mix a master sa postaralo LVGNC studio pod taktovkou Mareka Rakovického a Toma Lobba.

Videoklip k novinke, so zábermi z každodenného ruchu veľkomesta, bol natáčaný vo viacerých bratislavských lokalitách. Hlavnou ideou bolo aj vizuálne umocniť emócie a posolstvo skladby cez krátke zábery zobrazujúce uponáhľaného, večne nestíhajúceho jednotlivca. Minimalistický videoklip pre kapelu v koprodukcii pripravili Dominik Sepp, Dominik Šuplata a Peter Šturdík.

„Chceli sme vytvoriť niečo, čo sa dotkne našich poslucháčov a zanechá v nich hlboký audio-vizuálny dojem.“ odkazuje frontman kapely. „Veríme, že sa nám to podarilo a že Kolobeh bude mať v našom repertoári navždy špeciálne miesto.“

KOLOBEH videoklip:

Po skladbe PositiviTea, ktorá získala 2. miesto na kultovej pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad 2023 a vyšla ako prvý singel kapely v marci tohto roka, je Kolobeh druhým songom, ktorý bude súčasťou pripravovaného debutového EP. „Malo by vyjsť koncom roka 2024 a bude plné kvalitnej autorskej muziky v štýle “lyric-pop” s prímesou rapu, folku a alternatívy.“ odhaľuje ďalšie plány projektu spevák.

Medzitým kapela, v zostave Tomáš Slovák (spev, akustická gitara, saxofón), Samuel Horváth (gitara, vokál), Dávid Puha (basgitara) a Martin Madro (bicie, perkusie) chystá niekoľko koncertov a pracuje na vydaní ďalších singlov.

Projekt Slovak Tea chce potvrdiť, že mu patrí miesto na slovenskej hudobnej scéne a teší sa na ďalšie hudobné dobrodružstvá. Novinky chalanov môžete sledovať na všetkých relevantných streamovacích platformách a sociálnych sieťach.

INSTAGRAM

FACEBOOK 

YOUTUBE

WEB

SPOTIFY 

PR: Lucia Miklasová

redakcia PremiumNews