Speváčka a hudobná manažérka Andrea Sulovská prekvapuje emotívnou skladbou “PÍŠEM TI”

Od hry na klavír u babky, vystupovanie v Eurovízii, či manažovanie iných umelcov a kapiel. 

Cez vrcholy a pády tvorivého sebavedomia, hrania v rôznych hudobných projektoch, po spoznávanie hudobného sveta aj z manažérskeho hľadiska, si Andrea Sulovská v skladbe ,,Píšem ti’’ opäť pripomenula, pre čo si v detstve sadla za babkin klavír v prvom rade. V autorskej skladbe ,,Píšem ti’’ si pripomenula jej lásku k hudbe a vytvorila emotívny odkaz pre svoje staré a terajšie “nové ja”.

,,Skladbou Píšem ti som sa vrátila do momentu, keď som ako malé dievčatko hrávala na klavíri a neskôr začala reflektovať svoj život, čím som si všetkým prešla, koľko vecí sa zmenilo a ako som sa zmenila ja’’. (spomína Andrea)

Túto intímnu skladbu má po producentskej stránke na svedomí Matej Mikloš, pre niektorých známy pod pseudonymom Lil Maxx, ktorý podľa Andreiných slov, do nej vložil stratenú sebadôveru a potrebný čas na to, aby jej pomohol autenticky vyjadriť to, čo v daný moment cítila. Finálny dotyk mixu a masteru patrí Miroslavovi Chyškovi.

,,Maxovi chcem obzvlášť poďakovať za trpezlivosť a dokonalé zachytenie toho, čo som v skladbe chcela povedať, nakoľko pri nahrávaní sa vo mne prebudili moje staré strachy napr. z toho nie som dosť dobrá a pod., resp. prelínali sa vo mne osobnosti môjho starého a terajšieho “ja”. 

Producenti majú totižto vo svojej DNA prirodzene meniť skladby podľa seba, ale on zachytil podstatu môjho odkazu a dokonale ju svojou prácou podčiarkol’’. (dodáva speváčka)

Točenie videoklipu prebiehalo v kultúrnom dome v obci Drahovce pod taktovkou Pierra Lexisa, známeho video tvorcu množstva populárnych slovenských a českých hitov, ktorý si zvolil minimalistický formát pre lepšie vyzdvihnutie odkazu skladby, pričom sa rozhodol využiť aj silu ,,deep fake’’ záberov. Andreine staré ja si zahrala mladá umelkyňa Emma Llure.

,,Posolstvo skladby v sebe nesie silný odkaz odpustenia, prijatia a zmierenia sa samej so sebou a so všetkým, čo sa nám v živote deje. A aj keď nám niekedy veci nevychádzajú podľa našich predstáv, všetko čo si z hĺbky srdca prajeme si nás aj tak samé nájde. Aspoň ja tomu verím. Budem sa tešiť, ak sa v skladbe nájdete aj vy.” (dodáva Andrea)

TS: Lukáš Horňáček