Spisovateľka bestsellerov Vi Keelandová vydáva novinku Projekt šéf Autorka nedávno navštívila Bratislavu a teší sa obrovskej popularite u slovenských čitateliek

Vi Keelandová je nesmierne populárnou americkou autorkou erotických románov. Priazni sa však teší na celom svete, aj u slovenských čitateliek. To sa prejavilo pri jej nedávnej návšteve v Bratislave, kde predstavila svoju ostatnú knihu Letný návrh. Vi Keeland v rozhovoroch uviedla, že tajomstvom jej úspechu je to, že píše o hrdinkách, ktoré sú súčasné a s ktorými sa vidia čitateľky identifikovať. Jej príbehy majú v sebe okrem reality vždy aj romantiku a vzrušenie. Táto kombinácia vraj výborne funguje, a samozrejme, atraktívne prostredie nie je na škodu. Autorka žije v New Yorku spolu so svojou rodinou. Práve dnes jej v slovenskom preklade vychádza novinka Projekt šéf. 

Anotácia:

Merricka som spoznala na pracovnom pohovore. Vlastne nie, stalo sa to o dvadsať minút skôr, keď mi vtrhol do kabínky na prezliekanie v jednom butiku. Polonahá som sa naňho osopila a potom mu zabuchla dvere pred nosom. Preto si určite viete predstaviť, ako som zamrzla, keď som zistila, že ten grobian je môj potenciálny šéf.

Zdalo sa mi, že ma nespoznal. Omyl! Pohovor sa skončil hádkou, po ktorej ma vyprevadil so slovami, aby som si šla ovoniavať podpazušie. Viete, v kabínke ma prekvapil v chúlostivej situácii. Na svoju obranu však musím povedať, že som dve hodiny trčala v rozhorúčenom metre, a tak som si chcela byť istá, že to zo mňa necítiť.

S touto prácou som sa teda v duchu rozlúčila, až kým som si v mailovej schránke nenašla pozvánku na druhé kolo pohovoru. Prečo mi po takom fiasku dali šancu?

Vysvitlo, že Merrick ma chce zamestnať iba preto, lebo ma považuje za najmenej schopnú kandidátku. Predstavenstvo firmy ho totiž núti vytvoriť pozíciu firemného terapeuta, o ktorého on nestojí. Nemienila som pracovať v spoločnosti, kde sa očakáva moje zlyhanie. No rozmyslela som si to, pretože by som rada dokázala opak. Svoj pokus som nazvala Projekt šéf.

Z anglického originálu The Boss Project preložila Andrea Vargovčíková.

Autorka hovorí o knihe:

„Ďakujem vám, čitateľom, za to, že ste pustili Merricka a Evie do svojho srdca a mysle. Je mi cťou, že môj príbeh vám umožnil na chvíľu uniknúť, a dúfam, že sa čoskoro vrátite plní očakávania, s kým sa stretnete nabudúce!“ 

O autorke:

Vi Keelandová je americká spisovateľka, autorka šteklivých romantických bestsellerov, ktoré doteraz preložili do 26 jazykov. Vo svete sa predali milióny výtlačkov. V súčasnosti žije s manželom a tromi deťmi v New Yorku. Vo vydavateľstve IKAR od autorky vyšlo: Šéf (2017), Egomaniak (2018), Žiadnu lásku, len sex (2019), Krásny omyl (2019), Nemali by sme (2020), Nahá pravda (2020), Nevhodné správanie (2021), Rivali (2021), Pozvánka (2022), Iskra (2022) a Letný návrh (2023).

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, počet strán 344, MOC 15,90 eur.