Toto ťa vezme späť na klubové parkety devädesiatiek. ADISS & ŠORTY ŤA ROZTANCUJÚ V RETRO SKLADBE “RYDM”, KTORÁ VYCHÁDZA Z NAJVÄČŠIEHO HITU 90-TYCH ROKOV!

Opäť tu máme hudobné spojenie ADiss & Šorty, ktoré zaručene rozhýbe každého! Už samotný refrén a názov skladby predurčuje, že ide o veľký rytmický banger! ,,V rytme hudby hýb sa, chcem ťa vidieť z blízka…” takto dvojica odštartovala svoj druhý spoločný hudobný projekt AFTERPARTY a to klipom od Pierra Lexis “RYDM”

Poslednú dobu ako keby sa roztrhlo vrece so skladbami s nádychom retra. A určite po prvom vypočutí tejto skladby si každý spomenie na jeden z najväčších hitov 90-tych rokov od legendárnej skupiny Snap! “Rhythm is a dancer”. No tejto dvojici nejde o cover tejto skladby, ale vzali si z nej len určité časti, ktoré zmastroval producent Fillipian. V tomto hudobnom počine ide hlavne o tzv. “interpoláciu.” 

INTERPOLATION V HUDBE POMÁHA SPOMÍNAŤ NA LEGENDÁRNE HITY, STIERA PRACH ZO SKLADIEB KTORÉ MILOVALI CELÉ GENERÁCIE. O čo vlastne ide? 

,,Interpolácia je v hudbe čoraz viac zaužívanou pomôckou pre skladateľov. Ide ovkladanie častí z už extistujúcich populárnych skladieb do nových skladieb, pričominterpreti použijú signifikantnú pasáž nie len z hudby, ale napríklad ako v prípade trackuRYDM tóny refrénu. Medzi najznámejších používateľov techniky “interpolation” patrínapríklad David Guetta či Jason Derulo. Dnes je to trendy, ale nejde však len o to.Niektoré staré legendárne skladby nové generácie absolútne nepoznajú. Dostávajú taknový život. Úprimne sa teším, že sme sa pohrali práve so skladbou Rhydhm is a dancer.Mám rád originál tejto skladby. Je legendárna! Máme pripravených 5 nových skladieb.Každá je z iného štýlu, dokonca v jednej z nich sme si výrazne uleteli, takže sa máte načo tešiť” s nadšením dodáva Šorty.

RYDM je titulnou skladbou nového EP ADissa a Šortyho s názvom AFTERPARTY, ktorý vychádza s klipom v réžii nového režisérskeho objavu hudobných klipov Pierra Lexisa. V klipe nechýbajú tanečníci ani retroprvky, ktoré sú zároveň prepojené s futuristickými obrazmi, čo dodáva retro skladbe nádych budúcnosti. V poradí druhý spoločný projekt Adissa a Šortyho AFTERPARTY vychádza už 1. decembra na všetkých streamovacích platformách.

,,Veľmi sa teším, že sme opäť nahrali 5 skvelých piesní pre ľudí, ktorí majú radi hudbu azábavu. Či už skladba RYDM, alebo ostatné z EP-čka sú perfektnou jazdou pre každého,kto rád chodí na naše koncerty a teší sa na víkend,” povedal spevák, raper a producentADiss, ktorý sa značnou mierou podieľal aj na novom albume http://Dominika Mirgová – CD Wonder Woman – RUKAHORE SHOP nielen ako producent ale aj songwritter. Aktuálne ADiss pripravuje opäť originálne hudobné vystúpenie so živou kapelou HUDBA NAOZAJ NAŽIVO je späť! Vzhľadom na úspech prvých koncertov sa tento slovenský hudobník a spevák vracia na pódia so živými nástrojmi a okrem trojhodinovej show sa opäť môžete tešiť na množstvo špeciálnych hostí a jedinečnú atmosféru. http://ADISS – HUDBA NAOZAJ NAŽIVO | TICKETPORTAL vstupenky na dosah – divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport

PR: Jana Trellová