Už v piatok otvoria zjazdovky v Tatranskej Lomnici

Obľúbené rodinné lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica otvára svoje brány už v piatok 15. decembra. Lyžiari budú mať k dispozícii 8 km zjazdoviek a 4 lanovky. „Otvárame všetky zjazdovky od Čučoriedok smerom do Tatranskej Lomnice, na ktorých sa nachádza približne 60 cm mixu technického a prírodného snehu. Od piatku budú lyžiarom k dispozícii sedačkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Buková hora, Čučoriedky, kabínková lanovka Tatranská Lomnica – Štart,“ informoval riaditeľ strediska Dušan Slavkovský. Lyžiari tak budú mať k dispozícii príjemnú kombináciu modrých a červených zjazdoviek. Naďalej uzavreté ostávajú lyžiarske trasy zo Skalnatého Plesa na Čučoriedky, na ktorých príprave sa pracuje. V prevádzke nebude zatiaľ ani najvyššie položená zjazdovka Lomnické sedlo, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh. Pre peších návštevníkov budú od piatku v Tatranskej Lomnici k dispozícii aj kabínková lanovka Štart – Skalnaté Pleso a lanovka na Lomnický štít. 

Vo Vysokých Tatrách sa už od 2. decembra lyžuje na Štrbskom Plese, kde sú otvorené zjazdovky Interski, Turistická a Juniorská.

Na Vianoce bude spustený do prevádzky aj lyžiarsky vlek na Jakubkovej lúke v Novom Smokovci.  

Najvýhodnejšie skipasy sú k dispozícii v online predpredaji na gopass.travel.

Pre milovníkov sánkovania je k dispozícii aj 2,5 km sánkarska dráha z Hrebienka do Starého Smokovca. 

Vysoké Tatry sú aj tento rok vyhľadávaným miestom na trávenie vianočných a novoročných sviatkov. Obsadenosť hotelov na vianočné sviatky prestavuje už v priemere 60-70%, dni na prelome rokov už dosahujú obsadenosť nad 90%. Hostia ubytovaní v hoteloch TMR majú v cene pobytu skipasy a vstupy do vodných parkov Tatralandia a Bešeňová na každú noc  pobytu.

Oslava príchodu nového roka vo Vysokých Tatrách bude mať veľa podôb. Silvester v podobe oldies párty so skupinou Maduar sa uskutoční na Hrebienku, Silvester v téme Anjeli&Démoni sa bude konať v reštaurácii Humno v Tatranskej Lomnici. Grandhotel Starý Smokovec organizuje Silvester v latino štýle, Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici zasa Silvester so skupinou Desmod. Posledné voľné miesta sú k dispozícii na: http://www.gopass.travel

PR: Marián Galajda