Volkswagen elektrifikuje flotilu vozidiel Vatikánu

Volkswagen podporuje mestský štát Vatikán pri prechode na udržateľnú mobilitu. Začiatkom roka 2024 mu nemecký výrobca dodá takmer 40 elektrických modelov radu ID. – od ID.31 cez ID.4 až po ID.5. Tieto vozidlá sú súčasťou stratégie dekarbonizácie Vatikánu, ktorá má za cieľ do roku 2030 vytvoriť celú flotilu vozidiel ako klimaticky neutrálnu. Imelda Labbé, členka predstavenstva Volkswagen pre predaj, marketing a popredajné služby a Dr. Christian Dahlheim, predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen Financial Services AG, osobne odovzdali Vatikánu prvé dva elektrické automobily ID.3 Pro Performance2.

„Elektrifikácia flotíl vozidiel sa stáva na celom svete čoraz dôležitejšou. Je veľkou cťou pre našu značku, že v budúcnosti aj zamestnanci Vatikánu budú jazdiť na automobiloch radu ID., čo súčasne zvýrazňuje atraktivitu našich elektrických modelov,“ povedala Imelda Labbé pri odovzdávaní vozidiel štátu Vatikán. 

Dr. Christian Dahlheim doplnil: „Veľmi nás teší, že môžeme podporiť Vatikán pri tomto dôležitom projekte. Je to pre nás niečo mimoriadne a dokumentuje to, že sme s našimi riešeniami mobility absolútne konkurencieschopní.“

Mestský štát Vatikán sa zasadzuje za realizáciu inovatívnych a udržateľných riešení, ktoré umožňujú konkrétne redukovať dopad ľudských aktivít na životné prostredie v záujme ochrany planéty. Mobilita je v stredobode špeciálneho programu s názvom „Ekologická prestavba 2030“, zameraného na zníženie uhlíkovej stopy štátneho vozidlového parku. Na dosiahnutie tohto cieľa majú byť existujúce vozidlá so spaľovacím motorom postupne nahradené elektromobilmi aby sa do roku 2030 dosiahla neutralita CO2 celej flotily vozidiel.

Volkswagen je vyvoleným partnerom pre tento projekt a prostredníctvom spoločnosti Volkswagen Financial Services od začiatku roka 2024 dodá Vatikánu flotilu elektrických vozidiel. V neskorších fázach budú postupne Vatikánu dodané ďalšie bezemisné vozidlá značiek koncernu Volkswagen. Cieľom je do roku 2030 elektrifikovať celú flotilu mestského štátu.

PR: Marek Chovanec

Vehicle handover at the Vatican (f.l.t.r.): Dr. Marcus Osegowitsch, CEO of Volkswagen Group Italia; Pope Francis; Imelda Labbé, Member of the Board of Management for Sales, Marketing and After-Sales at Volkswagen Passenger Cars; Dr. Christian Dahlheim, CEO of Volkswagen Financial Services AG