Brichtov súper hýri sebavedomím: Som lepší, on má veľké medzery a býva až príliš odkrytý

Rakúsky bojovník s čečenskými koreňmi Arbi Mezhidov má pred sebou svoju prvú obhajobu kráľa ľahkej váhy RFA. V nej ho preverí Leo Brichta, pre ktorého pôjde o druhý titulový zápas v rade. Naposledy nestačil na šampióna KSW Mirceu, keď mu podľahol vo 4. kole na RNC. Duel Mezhidov vs. Brichta bude hlavným zápasom RFA x IAF: Special Title Night 2 v Prahe. Podujatie sa uskutoční 21. septembra a vstupenky si môžete zakúpiť v sieťach Ticketportal a Ticketmaster.

Rovnakú chybu už nemusí spraviť

Leo Brichta mal pred súbojom s rumunským šampiónom famóznu sériu. Svojich poľských súperov dokázal zdolať, pričom bývalého titulového vyzývateľa Szymanského dokonca ukončil na TKO. Šampiónsky zápas mu však nevyšiel predovšetkým na zemi. „Brichta ukázal svoje slabiny v jeho poslednom zápase. Má medzery, býva odkrytý a má na čom zapracovať. To ale neznamená, že urobí rovnakú chybu. Musím tam prísť s vlastným plánom,“ povedal o Brichtovi jeho najbližší súper.

Mezhidov však zároveň priznáva, že čo sa týka kvality, pôjde o jedného z jeho najlepších súperov, akým kedy čelil. „Brichta je jeden z mojich najťažších súperov, ale treba povedať, že doposiaľ nikdy nestál proti niekomu, ako som ja. Môj cieľ je najskôr obhájiť titul proti Leovi Brichtovi. Obaja sme na špičkovej úrovni, ale ja som lepší. Bude to bitka,“ vyhlásil bývalý súper Lajoša Kleina.

Bude to aj o srdci

Arbi Mezhidov sa stal šampiónom RFA po tom, čo v Bratislave zdolal na body domáceho Martina Horínka. Napriek všetkým predzápasovým predpokladom bol však oveľa slabší v postoji a v priebehu zápasu musel radikálne zmeniť stratégiu. Dokonalý wrestling a kontrola na zemi mu zabezpečili bodový triumf, ktorým zároveň dokázal, že dokáže toho aj veľa zniesť. „Moje silné stránky sú predovšetkým mentálne. Boj je hlavne o srdci. Druhá je môj pravý hák,“ povedal s úsmevom rakúsky šampión.

Dá sa očakávať, že v súboji s Brichtom bude v postoji opäť zaostávať a všetko svoje úsilie vrhne do boja na zemi. Ako však bude vyzerať titulový zápas vypísaný na 5×5 minút o šampióna RFA vo váhe do 70 kilogramov, zistíme až 21. septembra v Prahe. Vstupenky sú dostupné v sieťach Ticketportal a Ticketmaster.

PR: Martin Solčan

redakcia PremiumNews