Opäť to zatrasie knižným svetom! Štvrté krídlo sa vracia v novom špeciálnom vydaní

Nebezpečná akadémia, príťažliví dračí jazdci, no predovšetkým nemilosrdné draky si získali pozornosť mnohých čitateľov po celom svete. Aj preto sa vydavateľstvo IKAR rozhodlo potešiť skalných, ale i nových fanúšikov špeciálnym vydaním Štvrtého krídla. Tentoraz prichádza s krásnou oriezkou, v limitovanom počte kusov a s bonusovým obsahom! Čitatelia sa tak môžu tešiť na nové kapitoly z pohľadu mocného a neľútostného veliteľa Xadena Riorsona, ktorý si spoločne s hlavnou hrdinkou Violet Sorrengailovou podmanili srdcia nejedného milovníka fantasy.  

O čom je kniha: 

Dvadsaťročná Violet Sorrengailová mala vstúpiť do Pisárskeho kvadrantu a prežiť pokojný život medzi knihami a dejinami. Veliaca generálka a zhodou okolností aj jej tvrdohlavá matka ju však donútila zúčastniť sa na výbere medzi elitných dračích jazdcov. No ak ste útlejší a nižší než stovky ostatných kandidátov, smrť vám doslova dýcha na krk. Draci si totiž málokedy vyberajú “krehkých” ľudí. Tých pália na popol.

Keďže drakov, čo by si vybrali Violet, je ako šafranu, väčšina kadetov by ju najradšej zniesla zo sveta, len aby zvýšili vlastné šance. Pre iných, napríklad pre mocného a nemilosrdného veliteľa krídla v Jazdeckom kvadrante Xadena Riorsona, je tŕňom v oku Violetin pôvod.

Ak chce Violet prežiť, musí sa spoľahnúť na svoj dôvtip. S každým dňom je však vojna za hranicami akadémie čoraz krvavejšia, obrana kráľovstva zlyháva a počet mŕtvych narastá. Navyše sa zdá, že velitelia skrývajú hrôzostrašné tajomstvo.

Z anglického originálu Fourth Wing preložila Ivana Cingelová.

Viac o knihe: https://www.bux.sk/knihy/762081-stvrte-kridlo-specialne-vydanie.html

Audio ukážku z knihy číta Dominika Žiaranová: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-stvrte-kridlo-rebecca-yaros

O autorke: Rebecca Yarros o sebe tvrdí, že je beznádejná romantička a „závisláčka“ od kávy. Je autorkou viac ako dvadsiatich bestsellerov podľa New York Times, vrátane románov Štvrté krídlo, Posledný list a Veci, ktoré nechávame nedokončené. Je tiež držiteľkou ocenenia Colorado Romance Writer’s Award of Excellence za román Eyes Turned Skyward. Rebecca miluje vojenských hrdinov a za toho svojho je šťastne vydatá už vyše dvadsať rokov. V časoch, keď jej manžel slúžil v Iraku a Afganistane, hltala jednu knihu za druhou a nakoniec sa rozhodla napísať svoju vlastnú. Teraz je rada, že si manželom užívajú civilný život a bojujú už iba na „domácom fronte“. Keďže je matkou šiestich detí, v súčasnosti prežíva tínedžerské roky so všetkými štyrmi synmi, ktorí hrajú hokej, alebo sa venuje dcéram, z ktorých jednu si s manželom adoptovali. Ak si predsa len nájde voľný čas, venuje sa hre na gitare.

Kniha vychádza vo vydavateľstve Ikar, počet strán 560, MOC 27,90 eur.

PR: Mgr. Andrea Gajdošová

redakcia PremiumNews