Diana Kovaľová aka Dianah Kay oživila spomienku na nezabudnuteľnú Barbaru Haščákovú

Minulý rok v novembri zasiahla svet slovenského a českého showbiznisu správa o predčasnej smrti speváčky Barbary Haščákovej, ktorá sa preslávila vďaka pôsobeniu v ikonickej skupine deväťdesiatych rokov MC Erik & Barbara. Úspech tohto dua presahoval hranice Slovenska aj Čiech a okrem ďalších krajín Európy je dôležité spomenúť aj veľký úspech v Japonsku. 

Aj v rámci pocty talentovanej speváčky zaradila dramaturgia do zábavno-hudobnej relácie Hit roka jeden z najväčších hitov MC Erik & Barbara, ktorým je pieseň Keď príde láska. Pri hľadaní speváčky, ktorá by sa zhostila úlohy tejto piesne, padla voľba na mladú a talentovanú Dianu Kovaľovú, známu aj pod pseudonymom Dianah Kay. Jej odprezentovanie songu Keď príde láska malo samé pozitívne ohlasy a preto sa producentská dvojica Tomáš Zubák a Peter Graus rozhodla Dianu osloviť s ponukou nahrať verziu hitu ako štúdiovú nahrávku. 

“Barbaru Haščákovú vnímam ako ikonu danceflooru 90.rokov, a keď ma oslovili s tým, že môžem spievať jej pieseň v spomienkovom programe Hit roka, bola som veľmi poctená,” vyjadrila sa k nahrávke Diana a ďalej dodáva: “Aj keď som sa narodila a žila v Španielsku, jej pesničky som poznala, pretože moja mama bola jej veľkou fanúšičkou. Dodnes si pamätám, ako nám mama mojej slovenskej kamarátky prvýkrát pustila v Malage jej obľúbenú pieseň Sen od MC Erik & Barbara. A tak sme touto formou chceli oživiť spomienku na Barbaru, ktorá bude stále medzi nami tým najkrajším spôsobom – jej hlasom a skladbami.”

PR: Renáta Tomášová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *