Nemecký pohár: Slovákom vyšiel úvodný zápas na turnaji, Rakúsko zdolali 7:1

Slovenskí hokejisti zvládli svoj úvodný zápas na Nemeckom pohári, vo štvrtok zvíťazili v Landshute nad Rakúskom 7:1. O svojom triumfe rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. V zápase sa dvoma gólmi blysli Oliver Okuliar a Jozef Baláž.

V ďalšom dueli sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia v sobotu o 11.00 h proti Dánsku, turnaj uzavrú súbojom proti domácemu Nemecku v nedeľu o 14.30.

Slováci mali prvé šance v zápase. Najskôr prinútil brankára k zákroku Hrehorčák, po ňom aj Cingel. Po necelých siedmich minútach mali Ramsayho zverenci k dispozícii prvú presilovku a dokázali ju využiť. Na pravej strane sa šikovne uvoľnil Faško-Rudáš a Takáč sám pred bránkou nezaváhal – 1:0. Vzápätí sa ubránili prvému oslabeniu a potom prišla z ich strany gólová smršť. Najskôr sa presadil po strele Beňa šikovným tečom Baláž a po ňom využil chybu Rakúšanov Okuliar. O ďalších 20 sekúnd dal štvrtý gól opäť Baláž. 

Aj po prestávke boli slovenskí hokejisti aktívnejší, ale Rakúšania pridali najmä na dôraze a vďaka nemu sa im podarilo znížiť zásluhou Feldnera. Piaty gól Slovenska mohol dať v početnej výhode Roman, ale po prihrávke Kukuču sám pred brankárom neprepasíroval puk do siete. Podarilo sa to až Cingelovi v 34. minúte po prihrávke Čerešňáka a už o 17 sekúnd neskôr dal svoj druhý gól v zápase Okuliar. Ďalšie šance zmaril brankár Müller, ktorý od druhej tretiny vystriedal Madlenera.

V úvode tretej časti sa individuálne presadil Faško-Rudáš a Rakúšania prehrávali už o šesť gólov. Hernú pohodu Slovákov mohol využiť Okuliar na ďalší gól, ale tentoraz nenamieril presne. Niekoľkými efektnými zákrokmi sa na druhej strane blysol aj Hlavaj, slovenský brankár mal v tejto časti zápasu najviac práce. Skóre sa už nezmenilo a tak Slováci vstúpili do turnaja vysokým víťazstvom 7:1.

PR: Peter Jánošík