Skladba, ktorá povzbudí a nakopne, speváčka Erika Elien vydáva druhý singel “Hlavu hore”

Speváčka Erika Elien sa po niekoľkých rokoch v symfonicko-metalovej kapele Symfobia rozhodla pre veľkú zmenu. Vydala sa na sólovú dráhu a mimo tohto žánru.

Sympatická a usmievavá Erika hneď pri oznámení sólovej dráhy priznala, že potrebuje zjemniť. Medzi fanúšikmi a slovenskými rádiami sa už udomácnila jej prvá skladba z pripravovaného albumu „Nie si v tom sám“. Ide o baladu, v ktorej sa snaží povzbudiť ľudí trpiacich depresiou, či iným duševným ochorením. 

„Posledné mesiace som sa venovala komponovaniu nových piesní. Trvalo nejaký čas, kým som našla správnych ľudí a správny spôsob, ako to dať všetko dokopy. Rozhodla som sa vydať ešte dve skladby samostatne ako single a potom ponúknem fanúšikom celé EP,“ povedala Erika Elien.

V týchto dňoch sa Erika prezentuje svojou druhou autorskou piesňou „Hlavu hore“.Má byť povzbudením pre všetkých, ktorí si v živote prechádzajú ťažším obdobím s víziou v lepšie zajtrajšky. S hudbou jej dopomohol talentovaný holandský producent David de Koning a finálnu podobu dostala skladba v štúdiu Randal Records pod vedením Zoliho Tótha

„Cítila som, že potrebujem dať povzbudenie ľuďom, ale aj sama sebe. V mojom osobnom aj pracovnom živote sa udialo veľmi veľa zmien a niektoré z nich boli „ťažko stráviteľné“. Inými slovami, vytrápili ma, ale dnes už viem, že boli potrebné,“ prezradila bez okolkov.

Písanie textov bolo pre ňu, akoby si písala denník. „Preto je aj moja druhá skladba o podpore v ťažších chvíľach, avšak tentokrát v trochu veselšej forme. Každý človek si niečím prechádza, a ja verím tomu, že všetko sa pre niečo deje. Dáva nám to možnosť sa niekam posunúť a niečo nové sa naučiť. Veľakrát nevieme ovplyvniť to, čo nám príde do života, no vieme ovplyvniť to, ako sa k tomu postavíme. Či sa budeme iba ľutovať, sťažovať a utápať sa v žiali, alebo si povieme – hej, hlavu hore, ty to dáš, bude to dobré. A krôčik po krôčiku sa budeme snažiť danú situáciu zmeniť,“ vysvetlila. 

K skladbe vychádza aj videoklip, ktorý speváčka natáčala, podobne ako prvý, s tímom Lexis Production pod režisérskou taktovkou Adama Lapšanského

Klip sa natáčal v priestoroch kultúrneho domu v Drážovciach na začiatku mája. Námet obrazového materiálu súvisí s textom a keďže sa v ňom spieva o daždi, rozhodli sa to spolu s tvorcami využiť. 

„Okolo druhej hodiny ráno sme skončili so scénami v interiéri a potom sme sa vybrali pred kultúrny dom, kde sme začali točiť scény v „daždi“. Samozrejme, nečakali sme na dážď,využili sme vodu z hadice, ktorá bola poriadne studená,“ smeje sa Erika a pokračuje, „Po tom, ako sa mi po 30 sekundách začali klepať zuby som si uvedomila, že to možno nebol najlepší nápad. Našťastie sme to celkom rýchlo natočili, a keďže nikto neochorel, asi sme iba povzbudili imunitu.“

V klipe môžeme vidieť len 2 účinkujúce a to Eriku a tanečnicu Chiaru Buttafoco, ktorá vo videu okrem tanca vytvára aj malý príbeh. 

„Video je o tom, že možno spadneš 100-krát, ale ak to nevzdáš a zakaždým sa postavíš, tak na stoprvý krát príde vytúžená odmena. Tak ako spievam v skladbe – tú horu zdoláš -, tak Chiara zdoláva vo videoklipe tú svoju,“ zakončila Erika. 

Skladba je dostupná k vypočutiu na všetkých digitálnych platformách.

Link na videoklip: HLAVU HORE

PR: Andrea Sulovská

redakcia PremiumNews