Symfonický orchester Slovenského rozhlasu prináša 6. abonentný koncert 95. sezóny

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu odohrá dnes 23. februára o 19.00 h vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu 6. abonentný koncert. Tento výnimočný koncertný večer ponúkne fascinujúci výber diel troch významných skladateľov Gioachina Rossiniho, Henryka Wienawského a Johannesa Brahmsa. Pod taktovkou dirigenta Ondreja Lenárda a s mladým rezidenčným sólistom, huslistom Teom Gertlerom, sa poslucháči Rádia Devín môžu tešiť na silný hudobný zážitok.

Program koncertu otvorí predohra k opere William Tell od Gioachina Rossiniho. Táto opera rozpráva príbeh o švajčiarskom hrdinovi, o boji za nezávislosť a vykresľuje hudobný obraz života v Alpách, v dejisku opery. Vyznačuje sa svojou dynamickou a emotívnou silou. Nasledovať bude Koncert pre husle a orchester č. 1 fis mol, op. 14 od Henryka Wienawského, dielo, ktoré je považované za jedno z najnáročnejších v repertoári pre husle, vyzdvihujúce technickú virtuozitu a hlboký citový výraz sólistu. Večer vyvrcholí Symfóniou č. 4 e mol, op. 98 od Johannesa Brahmsa, majstrovským dielom plným emocionálnej hĺbky a komplexnej inštrumentálnej drámy, ktorá vedie poslucháča od počiatočnej zádumčivosti až k tragickému finále.

6. abonentný koncert je súčasťou dlhoročnej tradície Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a ponúka tak mimoriadnu príležitosť vychutnať si výkony vrcholných diel klasickej hudby. RTVS Vás pozýva počúvať tento jedinečný koncert naživo dnes 23. februára o 19.00 h v Rádiu Devín.  

Pre viac informácií o nadchádzajúcich koncertoch a aktivitách SOSR navštívte oficiálnu stránku orchestra: https://sosr.rtvs.sk/

PR: Ivana Zečevič