VČERAJŠIA VEČERNÁ DOPRAVNÁ NEHODA V OKRESE KOŠICE OKOLIE SI VYŽIADALA 8 ZRANENÝCH

Podľa doterajších zistení vodič, ktorý včera (2.4.) večer viedol vozidlo zn. BMW po ceste I/19, v smere od obce Košický Klečenov na obec Svinica, pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a po tom, čo podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania nesprávne predchádzal iné vozidlo, narazil prednou časťou svojho vozidla do ľavej prednej časti vozidla zn. Škoda Superb, ktoré v tom čase jeho vodič viedol v smere od obce Svinica na obec Košický Klečenov. Zároveň narazil aj do vozidla zn. VW Golf, s ktorým jeho vodič smeroval od obce Košický Klečenov do obce Svinica.

Po náraze skončili všetky vozidlá mimo cesty.

V troch vozidlách sa spolu nachádzalo 8 osôb.

4 osoby sa nachádzali vo vozidle zn. VW, z nich, podľa predbežnej lekárskej správy, 3 osoby utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti do 7 dní a 1 osoba zranenia, ktoré si predbežne vyžiadajú viac ako 42-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti. Vo vozidle zn. Škoda Superb sa zranila 1 osoba, ktorá podľa predbežnej lekárskej správy utrpela zranenia vyžadujúce si predpokladanú dobu liečenia a práceneschopnosti minimálne 3 mesiace. 3 osoby, nachádzajúce sa vo vozidle zn. BMW, pri dopravnej nehody utrpeli ľahké zranenia s predpokladanou dĺžkou liečenia do 7 dní.

Všetci traja vodiči boli počas dokumentovania dopravnej nehody podrobení dychovej skúške, tá prítomnosť alkoholu v ich dychu nepotvrdila ani v jednom prípade.

Počas dokumentovania dopravnej nehody, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, bol úsek cesty I/19 obojsmerne neprejazdný. Policajti prichádzajúce vozidlá odkláňali cez obec Slanec. Po ukončení obhliadky miesta udalosti i potrebných úkonoch na mieste udalosti bol úsek cesty po takmer 7 hodinách úplne sprejazdnený.⚖️ Vec si prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie, ktorý v súvislosti s touto dopravnou nehodou začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Akou mierou prispeli k vzniku dopravnej nehody jednotliví vodiči vozidiel, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Zdroj: Polícia SR