AKTUÁLNE Obrovský požiar pri Bratislave! Horí známy objekt: Na mieste zasahujú desiatky hasičov

V obci Viničné je v plameňoch známy objekt Galbov mlyn. Plamene ho zachvátili v piatok ráno pred 7. hodinou. Na mieste sú hasiči.

Hasiči zasahujú pri požiari budovy v lokalite Pri mlyne v obci Viničné v okrese Pezinok. Majiteľovi predbežne vyčíslili škodu na vyše 200 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii vo Viničnom. “Hasiči po príjazde na miesto udalosti prieskumom zistili, že sa ide o požiar strechy a vrchného poschodia. Zasahujúci hasiči požiarisko rozdelili na tri zásahové úseky a požiar po viac ako hodine lokalizovali,” priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefan Koči. Hasiči podľa neho momentálne pracujú na zalievaní lokálnych ohnísk a zároveň budovu ochladzujú.

Pri udalosti zasahovalo viac ako 20 hasičov z hasičských staníc v Senci a Pezinku a z Bratislavy so siedmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež aj štyria členovia Dobrovoľného hasičského zboru Svätý Jur s jedným kusom hasičskej techniky.

Zdroj: Polícia SR