TATRY ICE MASTER 2024 – ľadoví sochári z celého sveta si zmerajú sily vo Vysokých Tatrách!

Hrebienok vo Vysokých Tatrách privíta v dňoch 27. a 28. januára 2024 jubilejný 10. ročník medzinárodných majstrovstiev vo vyrezávaní ľadových sôch TATRY ICE MASTER 2024. Ľadoví sochári prídu do Tatier z 10 krajín sveta.  „Šikovní sochári a umelci budú pracovať s 50-timi tonami ľadu, ktoré spracujú do dvoch tém: Podmorský svet a Láska, mier a porozumenie. Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizajn a krása jednotlivých sôch. Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytvárať popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Sochy umiestnené v kupole Galérie ľadových majstrov budú vystavené na obdiv až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2023. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým sa neroztopia,“ prezradil Lukáš Brodanský, marketingový a obchodný manažér horského strediska Vysoké Tatry.  

Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môže zapojiť aj verejnosť. V každej prevádzke resp. pokladni dostane k nákupu hlasovací lístok, ktorý môže vyplnený vložiť do hlasovacej urny umiestnenej na pódiu na Hrebienku. Vyplnený hlasovací lístok bude vstupenkou do žrebovania o pekné ceny. 

Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program v ktorom sa predstavia Pavol Hammel, Katarína Koščová, chýbať nebude ohňovo-ľadová šou, tanečná šou, rôzne hry a súťaže. 

PR: Marián Galajda